Roberts Space Industries

Star Citizen Türkiye / SCT

  • Organization
  • Regular
  • Trading
    Trading
  • Trading
    Trading

Sadece Türk üyelerden oluşan en kalabalık organizasyon.

Detayli bilgi icin lütfen

https://discord.gg/ueCH34

Kardeş Sitemizin discordu da aşağıdadır.

https://discord.gg/9w5ugh7

adresimize geliniz.


History

Sayısız yeni yıldız sistemlerinin keşifi, ticari açıdan ticaret yollarının kurulması, madencilik ve iyi bir yarının gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir. On yıllar boyunca beraber oynayabilecek, yüksek eğitimli avcı pilotları filosu dahil olmak üzere çeşitli bölümler, refah, güvenlik ve istikrar, için. Biz farkli tarzlarda oyun oynayan karısık bir takımız. Uçak ve uzay sim oynamıs ve oynamaya devam eden bir topluluğuz.Amacımız büyük bir topluluk haline gelmektir.

Facebook:https://www.facebook.com/StarCitizenTurkiye
Steam:http://steamcommunity.com/groups/StarCitizenTurkiye
Herkesi bekliyoruz gelin kaliteli bir birliktelik oluşturalım ve beraber oynayalım.

İnceleme ( Alıntı : http://www.merlininkazani.com/Star_Citizen_Ilk_Bakis-oyun_haber-67224p2.html#haber_basi )

Chris Roberts’ı bilir misiniz? Bilmiyorsanız çok ayıp ediyorsunuz doğrusu. Chris Roberts, efsanevi Wing Commander serisinin yaratıcısı ve onu yakından takip edenler için Digital Anvil’in kurucusu. Digital Anvil ne diye soracak olursanız, Starlancer ve Freelancer’ı yapan şirket.
Kısacası Roberts, uzay gemisi simülasyonu olayının babalarından. Bu adam bir şey yaptığı zaman iyi yapıyor, sağlam yapıyor ve oynanıyor.

Star Citizen Ön İnceleme

Freelancer ilk çıktığı zaman, benim gibi uzay simülasyonu delileri tarafından manyakça oynanmıştı. Hikayesi, oynanışı, devasa evreni ve multiplayer özellikleri ile tam bir şaheserdi, tabii Freelancer’dan sonra biz bir oyun daha beklemiştik, maalesef Roberts sessizliğini korumuştu.

2011 Yılı, Roberts’ın sessizliğini bozduğu yıl olmuştu. Cloud Imperium Games’i kurarak, yepyeni bir uzay simülasyonu üzerine çalıştığını duyurmuştu, bu uzay simülasyonu ise o zamanlar bambaşka bir isimle duyurulan Star Citizen idi.

Star Citizen, Cryengine 3 ile yapılan bir uzay simülasyonu ve oyun tarihinin en çok para kazanan Kickstarter projelerinden biri. Roberts Space Industries sitesinden duyurulan ve çok başarılı bir bütçelendirme süreci yaşayan yapım, bugün itibariyle toplamda 25 milyon dolar bütçeye sahip. Bu gerçekten çok ama çok ciddi bir bütçe, Roberts gibi bir deha, böylesine bir bütçeyle ne yapar bilemiyoruz fakat muhteşem bir iş beklememiz gerektiği kesin, boru değil, 25 milyon dolar…

Star Citizen, Roberts’ın en büyük projesi, hem online hem de single player moduyla birlikte geliyor. Squadron 42 isimli single modu, Roberts’ın dediğine göre şimdiye kadar yazılan en sağlam bilim kurgu hikayelerden birisi olacak. Kararlarınızın oyunun gidişatını değiştirdiği ve farklı hikaye ağaçlarıyla her seferinde değişik bir tecrübe sunacak olan mod, multiplayer desteğini de barındıracak. Yani siz Freelancer’da olduğu gibi bir hikaye yaşayacaksınız fakat isterseniz arkadaşlarınız yanınızda olabilecek, online co-op gibi düşünebilirsiniz.

Star Citizen Ön İnceleme

Roberts hikaye modu ile ilgili “bir film senaryosu yazar gibi çalışıyoruz. Düşünebileceğiniz bütün bilim kurgu konseptlerinden bir şeyler aldık. Cry Engine’i seçmemizin arkasında ki en büyük sebep ise bu. PC’nin gücünü kullanarak, oldukça sinematik ve fotorealistik bir tecrübe sunmaya çalışıyoruz, karakterlerimizin ve gemilerimizin herhangi bir PC oyunundan 10 kat daha fazla detayı var, buna emin olabilirsiniz” diyor ve oyuncuların bu bağlamda Squadron 42 modunu gerçekten beğeneceklerinin altnı çiziyor.

Oyunun genel teması “Vatandaşlık” 30.Yüzyılda geçen hikaye, Dünya İmparatorluğuna odaklanıyor. Tabii bu bağlamda dünya dışı varlıklarda yok değil. Roberts şu an için hikaye ile ilgili detay vermiyor, tek bildiğimiz, “Vatandaşlık” konseptinin oyunda çok ciddi işlendiği ve bunun Star Citizen dünyasında kazanılması gereken bir şey olduğu.

Tabii Star Citizen’ın parladığı noktalardan en önemlisi multiplayer.

Yapım, EVE Online’da olduğu gibi, devamlılığı olan bir server sunuyor. Bu server bağlamında oyuncular kendi gemilerini satın alıp, istedikleri şeyi yapabilecekler, istiyorsanız bir uzay korsanı olun, istiyorsanız hükümet için çalışın, istiyorsanız terörist gruplara üye olun, Star Citizen oyuncu seçimlerine ve oyuncular arası interaksiyonlara son derece önem veriyor, bu sebeple ne yapacağınız tam olarak size kalmış durumda.

Bu interaktivite, arz ve taleple şekillenen oyun ekonomisiyle birlikte dinamikleşiyor. Oyunda bulunan ticaret sistemi, Star Citizen’ı sürekli olarak değiştirecek. Mesela, bir gezegenle mineral anlaşmanız var fakat korsanlar tarafından saldırıya uğradığınız için, bu mineralleri gezegene götüremiyorsunuz, o zaman gezegen kendisini savunmak için yeterli misilleri üretemeyecek ve savunmasız kalacak.

Belki sizin yerinize daha ucuza başka bir tüccar o gezegene gerekli mineralleri satacak ve sizin işinizi kapacak, işte bütün bunlar seçim şansı ve interaktivite!

Roberts, oyuncu seçimlerine çok önem veriyor. Klasik MMORPG sistemlerini hiç sevmediğini söyleyen ünlü yönetmen, Star Citizen’da kısır sistemler kullanarak oyuncuların özgürlüğünü limitlemek istemiyor. Yapmak istediği şey, oyuncuların her gün geri dönmek istediği bir tecrübe yaratmak. Buna göre özelleştirme çok önemli.

Star Citizen Ön İnceleme

Karakterinizin kendisinden tutun gemisine kadar, her şeyi en ince detayına kadar özelleştirmek mümkün olacak. Özellikle bu gemi yapımında parlayan bir element. Mesela uzun yolculuklar yapacak bir kaşifseniz, geminizin motorunun buna göre olması lazım.

Silahlar, kalkanlar, aerodinamik, güç reaktörleri, motorlar, iticiler ve kokpit dekorasyonları dahil tamamen oyuncuya bırakılmış durumda, bu gerçekten benim gibi bilim kurgu hayranları için bir rüya dünyası.

Roberts, Star Citizen’ın gerçekçi olması için her şeyi yapıyor ve bunu yapacak bütçesi bir hayli var. Cry Engine’in gücünden sonuna kadar faydalanan Cloud Imperium Games, kesinlikle yapımı PC odaklı üretiyor. “Güç, özelleştirme imkanları ve açık bir sistem, neden PC dışında bir şey tercih edelim?” diyen büyük usta, PC oyunculuğunu eski günlerine getireceğini iddia ediyor. Star Citizen bu bağlamda modlanmaya açık bir şekilde geliştiriliyor, oyuncular kendi sunucularını hostlayabilecek ve en önemlisi, Oculus Rift’i kullanma imkanına kavuşabilecekler.

Cry Engine teknolojisi, gerçekten Star Citizen’ın muhteşem görünmesini sağlıyor fakat sadece görüntü yetmez, bir uzay oyunu yapıldığında, fizikler çok önemlidir. Roberts ve ekibi, oyunda bulunan bütün gemileri fizik kurallarına uygun bir şekilde yaratıyor. Manevra iticilerinizin ve motorlarınızın değişken güçlerini gözlerinizle göreceğiniz oyun, tam anlamıyla bir uzay simülasyonu olacak. Bir tuşa bastığınız vakit, oyun ne kadar zamanda iticilerin gemiye etki edebileceğini ve geminin ağırlığına göre ne kadar baskı yapması gerektiğini hesaplıyor, buna göre oyuncunun hareketlerini ekrana yansıtıyor. Bu sistemi devre dışı bırakıp, tamamen manuel olarak gezmekte mümkün fakat her yiğidin harcı değil.

Star Citizen Ön İnceleme

Star Citizen gemileri epey göz kamaştırıcı fakat hepsi bu kadar değil. Burada tam anlamıyla çalışan, her parçasının bir anlamı olan gemilerden bahsediyoruz. Gerçek bir uzay gemisi gibi çalışıyorlar ve yaptığınız modifikasyonlara göre değişiyorlar. Roberts bu konuda “Gemileri tasarlarken sadece havalı görünsünler diye tasarlamadık, bütün parçalarıyla birlikte, tam anlamıyla bir gemi tasarladık” diyor. Yani geminize bir silah alacaksanız, gemiye uygun olduğuna dikkat etmeli ve ergonomisine uyup uymayacağına bakmalısınız. Olayın estetik tasarımı dışında, endüstriyel kısmı da oldukça büyük.
Star Citizen, gelmiş geçmiş en büyük oyun projelerinden birisi olabilir.

Manifesto

Bizim pilotlarımız, Araştırmacılarımız, kaşiflerimiz, mühendislerimiz madencilerimiz ve paralı askerlerimiz her gün bizim çıkarlarımızı korumak ve geliştirmek için çalışacaklardır, yeni güneş sistemleri, doğal kaynaklar, sanayi, ticaret fırsatları ve teknolojik gelişmeler olarak ortaya çıkacak fırsatları değerlendirecek . galaksinin en büyük TÜRK topluluğu olarak, sürekli, keşfetmek genişletmek ve mevcut topraklarımızın ötesinde bulunan bilinmeyeni bulmak için üzerimize aldığımız görevleri layıkıyla yerine getirecğiz.

Charter

Kariyer fırsatları
Star Citizen Türk birliğinin hedefleri ve idealleri doğrultusunda çalışarak nüfuz kazanmak mümkün olacaktır . Bu Etki noktaları sermaye gemilere komuta veya Corporation’ın içindeki yönetim kademelerinde görevler almak için pozisyonlar koyacağız. Diğer kuruluşların aksine biz çabaları ödüllendirilmesi gerektiğine inanıyoruz.

İnsan kaynakları
Corporation yeni üye alımı veya kendi personeli ile alt bölümleri oluşturarak, evrendeki etkisini artıracaktır.Bu konuda bütün üyeler aktif bir şekilde çalışacaktır