IE11 is no longer supported
We do not support Internet Explorer 11 and below. Please use a different web browser.
Roberts Space Industries ®

Space Federation of Trade Unions / SFOTU

  • Organization
  • Regular
  • Trading
    Trading
  • Resources
    Resources

Jesteśmy organizacją która ma na celu dobrą zabawę we wspólnym gronie. Zajmujemy się wszystkim po trochu, nie psując jednak gry innym.

We are a group of players who value good fun within our group. We like trading, industry and any task that is within limits of the law.History

[PL]

REKRUTACJA OTWARTA

Poprzez siłę jesteśmy spełnieni
Poprzez organizację jesteśmy twardzi
Dzięki wytrzymałości jesteśmy zjednoczeni
Poprzez jedność jesteśmy Jednym

SFOTU bądź jednym z nas!!!

Witaj!

Jesteśmy organizacją która ma na celu dobrą zabawę we wspólnym gronie. Zajmujemy się wszystkim po trochu, nie psując jednak gry innym. Korzystamy z programu Guided i regularnie jest na nim grupa ludzi. Jeżeli chcesz pomóc nam budować naszą społeczność, to zapraszamy do nas.

Kontakt Discord: Discord
Strona Facebook: Facebook
Strona YouTube: YouTube.com
Strona SFOTU: Sfotu.pl

Potrzebujesz pomocy ale nie chcesz dołączać do organizacji, nie ma problemu. Pytaj, jest dużo osób które chętnie ci udzielą pomocy.

Jeżeli chcesz nas wcześniej lepiej poznać, zajrzyj na Discord, przesiadujemy wieczornych godzinach.

Zapraszamy również na nasz kanał YouTube, na którym staramy się przybliżyć grę nowym graczom.

Organizacja jest skierowana do osób pełnoletnich, dzięki czemu możemy rozmawiać na dowolne tematy na Discord.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować wejdź na Discord i skontaktuj się z Newbie Help Officer [AngelLow, Bobas i Wagoss25.]

[ENG]

OPEN RECRUITMENT

Through Strength We are fulfilled
Through Organization we are tough
Through Toughness we are united
Through Unity we are One

SFOTU be One with Us!!!

Welcome!

We were a group of friends playing together but the group got bigger. Now we are a medium organization which focus on any industry oriented job. We trade, we mine, we gather scrap and provide our own escort. Some of us prefer mercenary jobs while other prefer trading.

We are Polish Alliance but we accept English speaking people too. If you are interested please visit us at our Discord server

Contact via Discord: Discord
Side Facebook: Facebook
Side YouTube: YouTube.com
Side SFOTU: Sfotu.pl

If you want to contact us please contact at Khirion, AngelLow, Bobas or Wagoss25.

Manifesto

Witaj!

Cieszymy się że zawitałeś do nas, poniżej masz opisane co nasza korporacja oferuje dla ciebie, jakie mamy plany, czego nie będzie w korporacji chcieli, a co chcemy też ulepszyć aby przyjemnie się z nami spędzało czas. Zaznaczę że wiele jeszcze nie wprowadziliśmy zmian do SFOTU ze względu na grę która jest jeszcze w fazie BETA i oczekujemy aż będzie poprawnie funkjonować. Nie planujemy zrobić z korporacji militarystycznej z ścisłą dyscypliną i zamordyzmem, na pewno będziemy się starać wprowadzać zmiany aby była struktura organizacji i kultura w SFOTU, też rozumiemy że ktoś ma prywatne życie i nie zawsze będzie ktoś mógł gdzieś polecieć ale gdy ktoś się decyduje na jakąś misję i się zgłasza to oczekujemy aby był wtedy obecny. Będziemy się zajmować kopaniem, handlem, eksploracją, wszystkim co będzie możliwe w Star Citizen, jedynie nie będziemy się zajmować piractwem. Czasem są organizowane Eventy i treningi w Star Citizen dla graczy w SFOTU i mamy zamiar w przyszłości wprowadzić jeszcze więcej zmian jak już zostanie ulepszona gra.Jeżeli idzie o cele to będą zrównoważone – to znaczy będziemy głównie nastawieni na Handel, ale z silną bazą militarną tak żeby samemu móc sobie poradzić z ochroną jak również w razie potrzeby prowadzić wojny jak to będzie konieczne. Oczywiście mamy w planach organizować 2 tygodniowe wypady na terytorium Vanduul w czasie których będziemy wchodzić całą flotą głęboko w terytorium wroga i próbować zdziałać tam jak najwięcej. Po takim wypadzie będzie okres spokoju trwający około miesiąc lub półtora, w tym czasie będziemy odbudowywać flotę i zbierać zasoby do następnych przedsięwzięć.Do tego oczywiście dojdą mniejsze akcje orgowe jak konwoje, wspólne kopanie, eksploracja i inne. Wiecęj się dowiesz dołaczając do nas!!!

Charter

SFOTU – Space Federation of Trade Unions

Nasza organizacja zwana dalej federacją, zrzesza zarówno pojedynczych ludzi jak i całe organizacje funkcjonujące na platformie Star Citizen.
Jako Polski Sojusz naszym głównym czasem operacyjnym jest czas UTC+1 co nie zmienia faktu, że chętnie będziemy widzieli w naszych szeregach ludzi jak i organizacje z innych stref czasowych.

§1 ZASADY OGÓLNE

Nie wolno obrażać innych członków organizacji. Każdy konflikt da się rozwiązać, trzeba tylko chcieć porozmawiać.

Doprecyzowanie:

Nie wolno wyzywać, poniżać, przezywać. Jeżeli to, co mówisz ma na celu poniżenie drugiej osoby albo sprawienie, żeby czuła się gorsza niż pozostali członkowie organizacji, to jest to zachowanie, które nie jest dozwolone. Możecie rozmawiać na dowolny temat tak długo, jak potraficie zachować dystans między tematem dyskusji a osobą, z którą tę dyskusję prowadzicie. Jest nas w organizacji wielu i każdym ma jakieś przekonania. Możecie dyskutować na temat swoich przekonań, możecie przytaczać argumenty, ale moment, w którym argumenty nie trafiają do drugiej strony i macie zamiar zacząć poniżać drugą osobę za jej przekonania, jest tym momentem, w którym dyskusję należy skończyć. Nie ubliżamy w żaden sposób innym członkom organizacji ani ich bliskim. Stanowczo nie będą również tolerowane żadne groźby.
Jeżeli nie dajecie rady się dogadać między sobą, zwróćcie się do któregoś z oficerów lub w ostateczności do naczelnego wodza.
W przypadku konfliktu z którymś z oficerów, zaistniałą sytuację zgłaszamy do naczelnego wodza.
W przypadku gdy w czasie dyskusji padły groźby karalne (art. 190 k.k.) i strony nie rozwiązały niezwłocznie problemu, możliwe jest wydalenie z organizacji – patrz §8.

Pomagamy nowym graczom, jeżeli proszą o pomoc.
Jeżeli gramy, to staramy się być zalogowani na używanym przez organizację komunikatorze Discord. Nie jest to obowiązek, ale jest to bardzo wskazane. Zalecane jest przebywanie na Discord, nawet jak nie gramy, poprawia to integrację ludzi w organizacji. Często razem gramy w inne gry, w oczekiwaniu na SC.
Zaglądamy na forum przynajmniej raz w tygodniu. Nasze forum jest skarbnicą wiedzy na na temat samej gry, ale też przedsięwzięć z nią związanych oraz funkcjonowania naszej organizacji.

§2 REKRUTACJA

Rekrutujemy osoby powyżej 18 roku życia. Poziom wieku spowodowany jest tym, że w rozmowach na Discord, potrafią pojawiać się tematy, które nie są przeznaczone dla osób niepełnoletnich.
Wymagamy względnej kultury osobistej. Dobrze jest jak osoba potrafi wypowiedzieć zdanie złożone nie zawierającej przekleństw.
W przypadku osób młodszych sprawy będą rozpatrywane indywidualnie. W przypadku osób poniżej 16 roku życia wymagamy zgody rodziców.
Nie mamy innych wymagań, poza akceptacją regulaminu oraz wypełnieniem wniosku o przyjęcie.
Nowi gracze zgłaszają się do Newbie Help Officer w celu nadania uprawnień i zaplanowania szkolenia podstawowego aby wprowadzić nowym graczy do gry. Newbie Help Officer pomogą nowym graczom jeżeli będą jej potrzebować.

§3 KOMUNIKATOR DISCORD

Discord jest obecnie głównym komunikatorem głosowym SFOTU.
Na Discord mile widziane są również osoby spoza organizacji.
Discord służy do komunikacji, zarówno w ramach Star Citizen jak i innych gier.
Na kanałach głosowych wymagana jest konfiguracji aktywacji głosowej w taki sposób żeby nie było przypadkowej aktywacji mikrofonu. Sugerowane jest ustawienie push to talk. W przypadku gdy osoba będzie prowadzić transmisję dźwięków innych niż własny głos może zostać przeniesiona poza kanał.
Kanał “PRIV” służy do prowadzenia prywatnej rozmowy i najlepiej aby nie wchodzić gdy ktoś już tam się znajduje.
Wchodząc na kanał “AFK” należy wymutować mikrofon i słuchawki.
Osoby spoza organizacji, mają dostęp tylko do kanałów Guest Gaming.
W Discord obowiązuje kultura osobista. Zachowujemy się tak jakby ktoś z naszej pracy mógł słyszeć co mówimy / piszemy. Nie dotyczy to kanałów 18+ gdzie wchodzimy na własną odpowiedzialność.
Jeżeli nie masz uprawnień, zwróć się do Newbie Help Oficer.

§4 ROLE W ORGANIZACJI

Role w organizacji rozdziela imperator wedle własnego uznania, ale wskazane jest, aby swoje decyzje konsultował z oficerami a w przypadku zmian istotnych dla całej organizacji również z pozostałymi członkami organizacji w ramach spotkań na Discord lub/i ankiety na forum.Jeżeli nie było konsultacji przy wyborze danej osoby, to głównodowodzący ponosi pełną odpowiedzialność za wybór danej osoby i jej decyzji.
Głównodowodzącego można zmienić, w ramach głosowania. Jednak wymagane jest aby w głosowaniu wzięła przynajmniej połowa (aktywnych) członków organizacji o stażu powyżej 2 miesięcy. Wymagana jest zwykła większość głosów. Głosowanie musi trwać minimum tydzień.

Obecnie przewidziane są następujące role:

§4.1 Naczelny wódz (Tyran/Imperator)

Odpowiada za całą organizację.
Podejmuje decyzje dotyczące funkcjonowania organizacji.
Decyzje które nie muszą być podjęte od razu, będą podlegały dyskusji w gronie oficerskim a w przypadku większych zmian na zebraniu organizacji.
Pozostałe będą uzasadniane.
Mogą pojawiać się decyzje, które będą przekazane tylko oficerom (nie całej organizacji), lub poszczególnym osobom, jeżeli będzie to istotne z punktu widzenia organizacji, albo będą tylko tych osób dotyczyć.
Jest głównym dyplomatą.

§4.2 Oficer

Wspomaga Imperatora w prowadzeniu organizacji, nie pełni jednak funkcji dyplomatycznych.
Posiada ograniczoną władzę, w zakresie który został mu/jej powierzony.
Odpowiada przed imperatorem, ale swoje decyzje również powinien konsultować i uzasadnić.

§4.2.1 Newbie Help Oficer

Posiada ten sam zakres obowiązków co Oficer a dodatkowo:
Jest odpowiedzialny za wprowadzenie nowych graczy do gry i nadania uprawnienia na Discord.
Pomaga graczom jeżeli jej potrzebują.
Organizuje dla rekrutów szkolenia podstawowe.

§4.3 Dyplomata

Osoba wyznaczona do kontaktów z innymi organizacjami.
Posiada ograniczoną autonomię, ale jeżeli to możliwe, to powinna konsultować wszelkie decyzje przed ich podjęciem.
Dyplomaci mają prawo podejmowania decyzji tylko jeżeli biorą udział w spotkania we dwie osoby.
Dyplomację obowiązuje osobny regulamin.

§4.4 Redaktor

Redaguje i tworzy posty na stronie i forum.
Nadzoruje właściwą formę i treści pojawiające się na forum i stronie.

§4.5 Moderator

Usuwa niewłaściwe treści z forum lub kanału.
Używa narzędzi prewencyjnych w celu utrzymania porządku na forum.

§4.6 Administrator / Osoba prowadząca (w ramach konkretnego systemu)

Nadzoruje poprawność funkcjonowania systemów używanych przez SFOTU.
Rozwiązuje problemy i wprowadza aktualizacje systemach.

§4.7 Rekruter

Jest odpowiedzialny za rekrutowanie nowych graczy.

§4.8 Skarbnik

Odpowiada za finanse organizacji.
W przypadku sprzeniewierzenia środków, obowiązuje odpowiedzialność karna.
W każdym momencie musi mieć możliwość przekazania zgromadzonych środków.
Finanse w posiadaniu skarbnika nie są jego własnością. Rozporządza on nimi tylko w imieniu organizacji SFOTU.

§4.9 Rekrut

Osoba świeżo przyjęta do organizacji będąca na okresie próbnym. W tym czasie zarówno organizacja jak i rekrut mają czas na zapoznanie się ze sobą. Czas trwania około dwóch tygodni do miesiąca, ale zmiana rangi do SFOTU następuje gdy Newbie Help Oficer stwierdzą że osoba pasuje do organizacji i jest osobą aktywną.
Ranga jest nadawana po wstępnej rozmowie z Newbie Help Oficer i daje dostęp do większości tego co Guilded ma do zaoferowania.

§5 FINANSE

Organizacja jest wspierana z datków gracza.
Gracz, który poniósł koszt wykupienia ustalonej przez organizacje usługi może prosić o zwrot całości lub części kosztów które poniósł.
Prośbę o zwrot należy zgłosić w wątku związanym z finansami na Discord nie później niż 2 tygodnie od jego poniesienia (lub od powstania tej sekcji Discord).
Pełen spis poniesionych kosztów, razem z nikami darczyńców będzie wykazany w osobnym poście. Będzie również podany numer konta, na które można wpłacać datki. Będą one rozdysponowane na zwrot kosztów jak również na dalsze wydatki SFOTU.
Zwroty będą realizowane z zebranych funduszy w kolejności zgłoszeń. W przypadku braku funduszy, będą realizowane dopiero po ich uzupełnieniu.
Składki są dobrowolne, ale mile widziane. Nie chcemy, aby organizację finansowały 2-3 osoby.

§6 NIEOBECNOŚCI

Ze względu na to, że gra jeszcze nie wyszła, nie są przewidziane kary za brak aktywności, ale jeżeli pełni się jakąś rolę, to należy zgłosić planowane dłuższe nieobecności. Zgłoszenie przez Discord w odpowiednim dziale.

§7 AKCJE

Akcje mogą być organizowane przez dowolną osobę.
Osoba organizująca akcję, odpowiada z jej przebieg. Osoby biorące udział w akcji powinny stosować się do wskazówek i zaleceń osoby prowadzącej.

§8 WYDALENIE Z ORGANIZACJI

W przypadku naruszenia regulaminu o dalszym postępowaniu w tym wydaleniu z organizacji decyzję podejmuje Imperator. W przypadku gdy naruszenie było rażące wydalenie może nastąpić natychmiast i decyzję taką może podjąć dowolny Oficer. Niezależnie od tego kto podejmuje decyzję, powód wydalenia należy przedstawić całej organizacji.

§9 PONOWNE PRZYJĘCIE DO ORGANIZACJI

W przypadku osób które opuściły organizację lub zostały z niej wydalone istnieje możliwość powrotu, ale będzie to wymagało zatwierdzenia przez grono oficerskie.