IE11 is no longer supported
We do not support Internet Explorer 11 and below. Please use a different web browser.
Roberts Space Industries ®

Space Federation of Trade Unions / SFOTU

  • Organization
  • Regular
  • Trading
    Trading
  • Resources
    Resources

Jesteśmy organizacją która ma na celu dobrą zabawę we wspólnym gronie. Zajmujemy się wszystkim po trochu, nie psując jednak gry innym.

We are a group of players who value good fun within our group. We like trading, industry and any task that is within limits of the law.History

Through Strength We are fulfilled
Through Fulfillment we are organized
Through Organization we are tough
Through Toughness we are united
Through Unity we are One

SFOTU be One with Us

Witaj!

Jesteśmy organizacją która ma na celu dobrą zabawę we wspólnym gronie. Zajmujemy się wszystkim po trochu, nie psując jednak gry innym. Korzystamy z Guided i regularnie jest na nim grupa ludzi. Jeżeli chcesz pomóc nam budować naszą społeczność, to zapraszamy.

Jesteśmy na komunikatorze Guilded: https://www.guilded.gg/r/AWXENBBQ0E?i=w4WjR3wA . (Posiada aplikację i wersję web)
Strona: sfotu.pl
forum: Obecnie korzystamy ze Spectrum
Posiadamy również własny kanał spectrum na którym siedzi grupa ludzi i prowadzi regularne dyskusje. Dostęp do niego mają członkowie organizacji.

Potrzebujesz pomocy ale nie chcesz dołączać, też nie ma sprawy. Pytaj, jest dużo osób które chętnie pomoże.

Rekrutacja otwarta. Jeżeli chcesz nas wcześniej lepiej poznać, zajrzyj na Guilded, w godzinach wieczornych zawsze tam jesteśmy.

Zapraszamy również na nasz kanał YouTube, na którym staramy się przybliżyć grę nowym graczom.

Organizacja jest skierowana do osób pełnoletnich, dzięki czemu możemy rozmawiać o dowolnych tematach na Guilded.

[ENG]

Welcome!

We were a group of friends playing together but the group got bigger. Now we are a medium organization which focus on any industry oriented job. We trade, we mine, we gather scrap and provide our own escort. Some of us prefer mercenary jobs while other prefer trading.

We are Polish Alliance but we accept English speaking people too. If you are interested please visit us at our Guilded server: https://www.guilded.gg/r/AWXENBBQ0E?i=w4WjR3wA

If you want to contact us please contact Khirion, Ezekiel, Migor or Wagos.

Manifesto

SFOTU jako organizacja do czasu wyjścia SC (bety) jest organizacja czysto koleżeńska. Do tego czasu nie ma sensu ani głębsza formalizacja, ani zbyt intensywne treningi ze względu na to, że SC się zbyt mocno zmienia. Gdy SC osiągnie odpowiedni poziom dojrzałości, to będziemy się trochę bardziej formalizować, przy czym nie planuję robić ze SFOTU organizacji militarystycznej – ze ścisłą dyscypliną i zamordyzmem. Na pewno trochę zostanie zreformowana struktura organizacji i osoby aktywne obecnie będą stanowić jej trzon. Na pewno będziemy prowadzić treningi. Jeżeli idzie o cele to myślę że będą zrównoważone – to znaczy będziemy głównie nastawieni na Handel, ale z silną bazą militarną tak żeby samemu móc sobie poradzić z ochroną jak również w razie potrzeby prowadzić wojny. Osobiście chciał bym również robić takie 2 tygodniowe wypady na terytorium Vanduul w czasie których będziemy wchodzić całą flotą głęboko w terytorium wroga i próbować zdziałać tam jak najwięcej. Po takim wypadzie będzie znowu okres spokoju trwający około miesiąca do półtora. W tym czasie będziemy odbudowywać flotę i zbierać zasoby do następnych przedsięwzięć. Udział w akcjach orgowych będzie zalecany, ale nie wymagany. Jednak jeżeli ktoś się będzie decydował na udział, to będziemy oczekiwać dostosowania do wymagań danej misji. Oczywiście wiadomo, że każdy ma życie, ale jednak będziemy oczekiwać słowności – jak deklarujesz, że jesteś, to bądź. Do tego oczywiście dojdą mniejsze akcje orgowe jak konwoje, wspólne kopanie, i tym podobne

Charter

SFOTU – Space Federation of Trade Unions

Nasza organizacja zwana dalej federacją, zrzesza zarówno pojedynczych ludzi jak i całe organizacje funkcjonujące na platformie Star Citizen.
Jako Polski Sojusz naszym głównym czasem operacyjnym jest czas UTC+1 co nie zmienia faktu, że chętnie będziemy widzieli w naszych szeregach ludzi jak i organizacje z innych stref czasowych.

Zasady Ogólne
Nie wolno obrażać innych członków organizacji. Każdy konflikt da się rozwiązać, trzeba tylko chcieć porozmawiać. Jeśli ktoś nie chce rozmawiać znaczy, że jest sednem konfliktu.
Jeżeli nie dajecie rady się dogadać między sobą, zwróćcie się do któregoś z oficerów lub w ostateczności do naczelnego wodza.
W przypadku konfliktu z którymś z oficerów, zaistniałą sytuację zgłaszamy do naczelnego wodza.
Pomagamy nowym graczom, jeżeli proszą o pomoc.
Jeżeli gramy, to staramy się być zalogowani na używanym przez organizację komunikatorze Team Speak 3 (TS). Nie jest to obowiązek, ale jest to bardzo wskazane. Zalecane jest przebywanie na TS, nawet jak nie gramy, poprawia to integrację ludzi w organizacji. Często razem gramy w inne gry, w oczekiwaniu na SC.
Zaglądamy na spectrum przynajmniej raz w tygodniu. Nasze spectrum jest skarbnicą wiedzy na temat samej gry ale też przedsięwzięć z nią związanych oraz funkcjonowania naszej organizacji.

Rekrutacja
Rekrutujemy osoby powyżej 18 roku życia. Poziom wieku spowodowany jest tym, że w rozmowach na TS, potrafią pojawiać się tematy, które nie są przeznaczone dla osób niepełnoletnich.
Wymagamy względnej kultury osobistej. Dobrze jest jak osoba potrafi wypowiedzieć zdanie złożone nie zawierającej przekleństw.
Nie mamy innych wymagań, poza akceptacją regulaminu oraz wypełnieniem wniosku o przyjęcie.

Komunikator Team Speak
Team Speak 3 jest obecnie głównym komunikatorem głosowym SFOTU – Status ten może ulec zmianie, jeśli Star Citizen będzie posiadał w pełni funkcjonalny system komunikacji Spectrum i będzie on spełniał nasze wymagania.
Na TS mile widziane są również osoby spoza organizacji.
TS służy do komunikacji głosowej, zarówno w ramach SC jak i innych gier.
Kanał “rozmowa prywatna” służy do prowadzenia prywatnej rozmowy. Domyślnie osoby na kanale są ukryte. Jeżeli wejdziemy na kanał i stwierdzimy, że ktoś tam rozmawia, należy przedstawić się, przeprosić i opuścić kanał.
Osoby z organizacji mają nadane uprawnienia dostępu do wszystkich kanałów organizacyjnych poza “Nora Tyrana”. Osoby spoza organizacji, mają dostęp tylko do kanałów ogólnych.
Na TS obowiązuje regulamin serwera TS.

Spectrum
Spectrum jest oficjalnym tekstowym kanałem komunikacyjnym organizacji.
Na spectrum obowiązuje regulamin Spectrum.

Role w organizacji
Role w organizacji rozdziela naczelny wódz wedle własnego uznania, ale wskazane jest, aby swoje decyzje konsultował z innymi członkami organizacji w ramach spotkań na TS lub/i ankiety na spectrum.
Jeżeli nie było konsultacji przy wyborze danej osoby, to głównodowodzący ponosi pełną odpowiedzialność za wybór danej osoby i jej decyzji.
Głównodowodzącego można zmienić, w ramach głosowania. Jednak wymagane jest aby w głosowaniu wzięła przynajmniej połowa (aktywnych) członków organizacji. Wymagana jest zwykła większość głosów. Głosowanie musi trwać minimum tydzień.
Obecnie przewidziane są następujące role:
Naczelny wódz (Tyran/Tytan)Odpowiada za całą organizację.
Podejmuje decyzje dotyczące funkcjonowania organizacji i jej losów.
Decyzje które nie muszą być podjęte od razu, będą podlegały dyskusji.
Pozostałe będą uzasadniane.
Mogą pojawiać się decyzje, które będą przekazane tylko oficerom (nie całej organizacji), lub poszczególnym osobom, jeżeli będzie to istotne z punktu widzenia organizacje, albo będą tylko tych osób dotyczyć.
Jest głównym dyplomatą.

Oficer
Wspomaga Tyrana w prowadzeniu organizacji, nie pełni jednak funkcji dyplomatycznych.
Posiada ograniczoną władzę, w zakresie który został mu/jej powierzony.
Odpowiada przed Tyranem, ale swoje decyzje również powinien konsultować – uzasadnić.

Dyplomata
Osoba wyznaczona do kontaktów z innymi organizacjami.
Posiada ograniczoną autonomię, ale jeżeli to możliwe, to powinna konsultować wszelkie decyzje przed ich podjęciem.
Dyplomacji mają prawo podejmowania decyzji tylko jeżeli biorą udział w spotkania we dwie osoby.
Dyplomację obowiązuje osobny regulamin.

Redaktor
Redaguje i tworzy posty na stronie i spectrum,
Nadzoruje właściwą formę i treści pojawiające się na spectrum i stronie

Moderator spectrum
1. Usuwa niewłaściwe treści z spectrum,
2. Używa narzędzi prewencyjnych w celu utrzymania porządku na spectrum.
Branding kreator
Operator pełniący tą funkcję odpowiada za design logotyp, kolorystyki i zarządzanie sprawami związanymi z tym, jak organizacja prezentuje się na zewnątrz.

Administrator / Osoba prowadząca (w ramach konkretnego systemu)
Nadzoruje poprawność funkcjonowania spectrum,
Rozwiązuje problemy i wprowadza aktualizacje systemie spectrum,

Rekruter
Jest odpowiedzialny za rekrutowanie nowych operatorów.
Wprowadza nowych operatorów do organizacji.

Skarbnik
Odpowiada za finanse organizacji
W przypadku sprzeniewierzenia środków, obowiązuje odpowiedzialność karna.
W każdym momencie musi mieć możliwość przekazania zgromadzonych środków.
Finanse w posiadaniu skarbnika nie są jego własnością. Rozporządza on nimi tylko w imieniu organizacji.
Zakres ról będzie w przyszłości rozszerzany, przydział osób do ról ustalany jest w specjalnym temacie na spectrum.

Finanse
Organizacja jest wspierana z datków operatorów.
Operator który poniósł koszt wykupienia jakiegoś elementu może prosić o zwrot całości lub części kosztów które poniósł.
Prośbę o zwrot należy zgłosić w wątku związanym z finansami nie później niż 2 tygodnie od jego poniesienia (lub od powstania tej sekcji spectrum).
Pełen spis poniesionych kosztów, razem z nikami darczyńców będzie wykazany w osobnym poście. Będzie również podany numer konta, na które można wpłacać datki. Będą one rozdysponowane na zwrot kosztów jak również na dalsze wydatki federacji.
Zwroty będą realizowane z zebranych funduszy w kolejności zgłoszeń. W przypadku braku funduszy, będą realizowane dopiero po ich uzupełnieniu.
Składki są dobrowolne, ale mile widziane. Nie chcemy, aby federacje finansowały 2-3 osoby.
Nieobecności Ze względu na to, że gra jeszcze nie wyszła, nie są przewidziane kary za brak aktywności, ale jeżeli pełni się jakąś rolę, to należy zgłosić planowane dłuższe nieobecności. Zgłoszenie przez spectrum w odpowiednim dziale.

Akcje
Akcje mogą być organizowane przez dowolną osobę.
Osoba organizująca akcję, odpowiada z jej przebieg. Osoby biorące udział w akcji powinny stosować się do wskazówek i zaleceń osoby prowadzącej.
Ten punkt będzie rozszerzany w przyszłości, gdy gra będzie więcej oferować.

Wydalenie z organizacji
Co prawda to się nigdy nie zdarzyło, to w przypadku rażącego naruszenia regulaminu, decyzją Tyrana jest możliwe wydalenie osoby z organizacji. Tyran swoją decyzję musi uzasadnić.